Latem i zimą sport i rekreacjie nie mają  żadnych ograniczeń w Wiśle!Pod Siglanami Kulig Letni 01

Ta malownicza miejscowość i jej okolice oferują liczne możliwości aktywnego wypoczynku. Przede wszystkim Wisła to doskonała baza wypadowa do pieszych wędrówek do pobliskich miejscowości, takich jak: Ustroń, Brenna, Szczyrk, czy też trzech osad znanych jako Trójwieś (Istebna-Koniaków-Jaworzynka). Wiele tras wyznaczone zostało w samej Wiśle. Szczególnie zachęcamy do podążenia szlakiem prowadzącym przez głęboki wąwóz do Kaskady Rodła, słynnego wodospadu na rzece Białej.

Pod Siglanami Cienkow 01Ciekawą propozycją mogą być również rowerowe wycieczki po stosunkowo płaskich grzbietach górskich. Można wybierać z wielu dobrze oznaczonych szlaków. Na amatorów sportów zimowych czekają zaś dobrze przygotowane wyciągi. Wisła to niezwykle gwarna miejscowość, z licznymi barami i kawiarniami, tętniąca życiem zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym.Pod Siglanami Rzeka w Jonidle 01

Do innych atrakcji Wisły zaliczają się:

Muzeum Beskidów, kościół protestancki, kościół katolicki z zabytkowym cmentarzem, zamek myśliwski Habsburgów, czy zamek prezydencki, odwiedzany niegdyś przez prezydenta Ignacego Mościckiego

  • Ośrodek narciarski Cieńków,Nowa osada,Klepki,Soszów,Siglany,Stożek
  • Leśny Park Niespodzianek to miejsce, które powinno się odwiedzić. Znajduje się w Ustroniu Zawodziu w Beskidzie Śląskim i jest on jedynym w swoim rodzaju parkiem, który daje możliwość spędzenia czasu dla całych rodzin, grup zorganizowanych w różnym przedziale wiekowym i pojedynczych gości. Jest to również raj dla fotografików, którzy mają tu możliwość fotografowania zwierząt praktycznie w naturalnych warunkach. Ten niekonwencjonalny ogród zoologiczny, który zaskakuje swą formą, pozwala na obcowanie z naturą, dziką Pod Siglanami Park Linowy 01przyrodą, rozrywką i edukacją w naturalnych warunkach starodrzewia bukowego. Wszystko to stanowi nowatorską ideę parku.

    Jedną z ciekawszych atrakcji parku są muflony i daniele, które swobodnie przemieszczają się wśród zwiedzających, i które to można karmić z ręki. W zagrodach zobaczymy : żubry, jelenie szlachetne, sarny,dziki, żbiki czy jenoty.  Bez sprzecznie największymi atrakcjami parku są sokolarnia i sowiarnia, gdzie o wyznaczonych porach wykwalifikowani sokolnicy prezentują ptaki drapieżne i sowy podczas ich lotów.